ویوو اولین اسمارت‌فون دنیا با سنسور اثرانگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش را معرفی کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : همان‌طور که انتظار می‌رفت، شرکت ویوو اولین اسمارت‌فون با حسگر اثرانگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش (اسکنر ... با عنوان : ویوو اولین اسمارت‌فون دنیا با سنسور اثرانگشت یکپارچه با صفحه‌نمایش را معرفی کرد بخوانید :

همان‌طور که انتظار می‌رفت، شرکت با چنین قابلیتی است؛ شرکت چنین ویوو رقابت را از دیگران برد و اولین گوشی مجهز به حسگر اثرانگشت داخلی و زیر صفحه‌نمایش را معرفی کرد.


آگهی متنی میان‌متنی:
قاتل رؤیاهای تو کیست؟ (کتاب الکترونیک رایگان)


گزارش‌ها نشان می‌دهد که این حسگر بسیار خوب و روان کار می‌کند و به‌راحتی در زمان نیاز روی صفحه‌نمایش ظاهر شده و گوشی را می‌توان آنلاک کرد یا در سیستم‌های پرداخت بیومتریک ازش استفاده کرد.

وقتی می‌خواهید قفل گوشی را باز کنید یا در یک سیستم پرداخت بیومتریکی با اثرانگشت پرداخت و انتقال پول را انجام دهید؛ کافی است انگشت خود را روی بخش پایینی صفحه‌نمایش قرار داده و کمی فشار دهید تا اثر انگشت‌تان ثبت شود.

کند ولی جذاب و هیجان‌انگیز

کمی سرعت این حسکر کند است و نسبت به دیگر حسگرهایی که روی گوشی‌های پرچم‌دار بازار دیدیم؛ این کندی کاملا محسوس خواهد بود. حالا مشخص نیست که این کندی به خاطر سخت‌افزار گوشی است یا کلا این حسگر نسبت به مدل‌های دارای کلید فیزیکی کندتر عمل می‌کند.

اثرانگشت میان مادربورد و پنل اولد گوشی قرار گرفته است و با ارسال امواج نوری به سمت انگشت کاربر؛ الگوی اثر انگشت را بررسی و مطابقت می‌دهد. این فناوری فقط روی صفحه‌نمایش‌های اولد کار می‌کند و با نمایشگرهای LED سازگار نیست!

شرکت ویوو از سنسور Clear ID شرکت سیناپتیکس در این گوشی استفاده کرده است. خبر تولید انبوه این حسگر را حدود یک ماه پیش منتشر کردیم و قابل پیش‌بینی بود در سال ۲۰۱۸ این فناوری به یک رویکرد اصلی اسمارت‌فون‌ها تبدیل شود.

در گوشی نمونه معرفی شده ویوو دیگر هیچ خبری از کلید هوم یا کلید اسکنر اثر انگشت در پایین پنل صفحه‌نمایش یا پنل پشتی نیست و چهره گوشی بسیار یکنواخت و زیبا شده است.

ویوو درباره مشخصات سخت‌افزاری این گوشی هنوز صحبتی نکرده است و حتا زمان عرضه یا قیمت آن مشخص نیست. احتمالا در نیمه دوم سال جاری رونمایی رسمی شده و وارد بازار می‌شود. صفحه‌نمایش این گوشی مفهومی ۶ اینچی و اولد است. بیشتر شبیه به گوشی OnePlus 5T می‌ماند ولی پردازنده و رم آن مشخص نیست.

منبع: + و +

...
نویسنده : ممد رسول بازدید : 2 تاريخ : پنجشنبه 21 دی 1396 ساعت: 21:03