اپل می‌خواهد سال آینده اپلیکیشن‌های آیفون، آیپد و دستگاه‌های مک را با هم ادغام کند؛ شروعی برای یک تغییر بزرگ و یکسان‌سازی سخت‌افزار موبایل و دسکتاپ

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : اپل روی پلتفرم iOS خود یکپارچگی و اپلیکیشن‌های قدرتمند و متنوعی دارد. کاربران به راحتی و آزادی کامل ... با عنوان : اپل می‌خواهد سال آینده اپلیکیشن‌های آیفون، آیپد و دستگاه‌های مک را با هم ادغام کند؛ شروعی برای یک تغییر بزرگ و یکسان‌سازی سخت‌افزار موبایل و دسکتاپ بخوانید :

اپل روی پلتفرم iOS خود یکپارچگی و اپلیکیشن‌های قدرتمند و متنوعی دارد. کاربران به راحتی و آزادی کامل می‌توانند خود یک اپلیکیشن انتخاب و روی هر دو دستگاه نصب و اجرا کنند.

اما پلتفرم سیستم‌عامل مک اپلیکیشن‌های بسیار محدود و ایزوله شده‌ای دارد. کاربران دستگاه‌های لپ‌تاپ و اپل نمی‌توانند همیشه نرم‌افزارهایی به‌روز در اختیار داشته باشند.

حالا اپل می‌خواهد این وضعیت را آیپد و سیستم‌عامل مک اجرا می‌شوند.

توسعه‌دهنده‌گان اپل در سال می‌توانند اپ‌هایی طراحی کنند که از صفحه‌نمایش لمسی، ماوس و پد لمسی پشتیبانی کرده و بسته به اندازه صفحه‌نمایش دستگاه به نمایش درمی‌آید. این اپ‌ها می‌توانند روی iOS یا MacOS نصب شوند.

استیون تروتون، توسعه‌دهنده اپلیکیشن‌های اپل می‌گوید از این پس نیازی نیست تنها برای یک پلتفرم برنامه‌نویسی کرد. استراتژی جدید اپل باعث رشد و تقویت هر دو پلتفرم در پلتفرم نرم‌افزاری اپل باشد.

اپل می‌خواهد استراتژی جدید را به عنوان بخشی از به‌روزرسانی بزرگ و عمده iOS و MacOS در سال آینده پیش ببرد. اپل چندین سال است که روی این پروژه مخفی کار می‌کند و در اوایل سال آینده شروع به کار خواهد کرد.

پیش‌بینی می‌شود پلتفرم برنامه‌نویسی یا ابزار توسعه جدید اپل برای ادغام اپلیکیشن‌های iOS و MacOS را در کنفرانس توسعه‌دهنده‌گان WWDC در تابستان معرفی کند.

برای یک تغییر بزرگ

البته، هنوز هیچ چیزی قطعی نیست و ممکن است رونمایی از این پروژه به تاخیر بیفتد یا اصلا به سال ۲۰۱۸ نرسد. اپل هنوز به طور رسمی درباره این موضوع اظهارنظر نکرده و تنها چند کارمند و توسعه‌دهنده اپل اشاره‌هایی به آن داشتند.

در سال‌های اخیر، کاربران زیادی از به‌روز نشدن نرم‌افزارهای سیستم‌عامل مک به اپل شکایت کردند. این نرم‌افزارها از جمله شبکه‌های اجتماعی مانند پلتفرم iOS به طور مرتب به‌روزرسانی نشده و از آخرین فناوری‌ها و ویژگی‌های جدید به موقع بهره نمی‌برند.

احتمالا پلتفرم جدید اپل برای ترکیب اپلیکیشن‌های موبایل و دسکتاپ شبیه به Universal Windows Platform مایکروسافت یا Play گوگل است. اما هنوز معلوم نیست آیا اپل فروشگاه‌های نرم‌افزار موبایل و دسکتاپ را نیز با یکدیگر ادغام می‌کند یا خیر!

کارشناسان می‌گویند این استراتژی جدید اپل شروع یک تغییر بزرگ‌تر برای یکسان‌سازی سخت‌افزار دستگاه‌های آیفون، آیپد و دسکتاپ است. اخیرا اپل تراشه T2 را روی iMac Pro استفاده کرد که ویژگی‌های پردازنده های اینتل را روی سیلیکون‌های اپل پیاده‌سازی می‌کرد.

ممکن است در آینده هم نرم‌افزار و هم تراشه‌های موبایل و دسکتاپ اپل دیگر باهم هیچ فرقی نداشته باشند.

...
نویسنده : ممد رسول بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 10:20