آخر چطور سن مادر و فرزندی با هم مساوی است؟! یک زن جنین ۲۵ ساله‌ منجمدی را سالم به دنیا آورد | بلاگ

آخر چطور سن مادر و فرزندی با هم مساوی است؟! یک زن جنین ۲۵ ساله‌ منجمدی را سالم به دنیا آورد

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

زنی به نام «تینا گیبسون» توانست یک بیاورد.

«اما» دختری است که توانسته رکورد جنین‌های منجمد در دنیا شکسته و اکنون سنی تقریبا برابر با ش تینا داشته باشد.

تینا و بنجامین گیبسون در ایالت تنسی امریکا زندگی می‌کنند. پس از فهمیدن موضوع ناباروری بنجامین؛ برای فرزندخواندگی اقدام می‌کنند ولی از مرکز ناباروری دیگری به آن‌ها خبر داده می‌شود که می‌توانند از جنین‌های منجمد یا اصطلاحا «نوزادان برقی» snow babies استفاده کنند.

درخواست فرزندخواندگی خود را با درخواست دریافت جنین تعویض می‌کنند و پس از مدتی یک جنین از پدر و مادری نامعلوم ولی مناسب برای پیوند زدن با تینا یافت می‌شود.

فقط یک سال جوان‌تر

تینا  ۱۳ مارس ۲۰۱۷ جنین منجمد شده را به بدن‌اش پیوند می‌زند. این جنین  ۱۴ اکتبر سال ۱۹۹۲ میلادی منجمد شده است. یعنی در زمان پیوند خوردن ۲۴.۵ ساله است. جالب است در همین زمان، تینا گیبسون تنها ۱۸ ماه دارد.

این نوزاد ۲۵ نوامبر سال ۲۰۱۷ میلادی در سلامت کامل به دنیا می‌آید. رکورد قبلی به دنیا آمدن یک جنین منجمد به سال ۲۰۱۱ میلادی برمی‌گردد که زنی اهل نیویورک پسر سالمی را از جنینی که به مدت ۲۰ سال منجمد شده بود، به دنیا .

استفاده از جنین‌های منجمد یکی از روش‌های فناورانه کمک بارداری در امریکا است که اکنون به طور رایجی استفاده می‌شود. این جنین‌ها حاصل روش IVF (لقاح خارج از رحم) و فریز کردن جنین‌های حاصل از آن است.

اولین نوزاد حاصل از بارداری IVF در سال ۱۹۷۸ به دنیا آمده است. اما شش سال طول کشید تا پزشکان روش‌های فریز کردن جنین را نیز یاد گرفتند. در سال ۱۹۸۴، اولین کودک حاصل از یک جنین منجمد شده IVF تولد یافت.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا طی گزارشی که اخیرا منتشر کرده است، می‌گوید نزدیک به ۷.۳ میلیون نفر یا ۱۲ درصد زنان ۱۵ تا ۵۵ ساله این کشور با استفاده از روش‌های بارداری مبتنی بر فناوری مانند جنین منجمد صاحب فرزند شده‌اند.

در یک دهه گذشته نیز ۷۳ هزار کودک (حدود ۱.۶ درصد کل تولدهای ایالات متحده امریکا) از طریق فناوری‌های بارداری به دنیا آمدند.

تینا و بنجامین گیبسون از این اتفاق بسیار هیجان‌زده هستند و این نوزاد را هدیه با ارزش خداوند برای کریسمس می‌دانند. اما برایشان جالب‌تر از هر چیزی این موضوع است که سن فرزند با مادر تنها یک سال و اندی است. شاید این مادر و دختر می‌توانستند دوستان خیلی خوبی برای هم در مدرسه یا دانشگاه باشند.

منبع: + و +

...
نویسنده : ممد رسول بازدید : 2 تاريخ : يکشنبه 3 دی 1396 ساعت: 10:20