به‌روزرسانی جدید iOS می‌تواند باگ عجیب و غریب اخیر دستگاه‌های اپل را رفع و کاربران را از نگرانی خارج کند | بلاگ

به‌روزرسانی جدید iOS می‌تواند باگ عجیب و غریب اخیر دستگاه‌های اپل را رفع و کاربران را از نگرانی خارج کند

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

اپل سریعا پس از دریافت گزارش‌های باگ موسوم به «۲ دسامبر»؛ به‌روزرسانی جدید iOS را عرضه کرد تا این باگ رفع شود.

در روزهای اخیر و به طور ویژه در کشورهای شرقی؛ با شروع روز ۲ دسامبر و تغییر تاریخ؛ برخی از دستگاه‌های آی‌او‌اسی هنگ کرده و اعلان‌های مکرری از سوی برخی از اپلیکیشن‌ها دریافت می‌کردند.

اگر کاربران روی دستگاه‌های خود اپلیکیشن‌هایی با تنظیمات تاریخ محلی داشتند؛ مانند اپ‌های «Headspace» یا «Calm»؛ با شروع روز ۲ دسامبر گرفتار این باگ شدند و نگرانی از خراب شدن دستگاه و اضطراب آن به سراغ‌شان آمده است.

برخی از کاربران تصور کردند که دستگاه‌شان خراب شده و باید برای تعمیر به نمایندگی‌های اپل مراجعه کنند.

رفع باگ ۲ دسامبر

چون در کشورهای شرقی روز ۲ دسامبر زودتر آغاز می‌شود؛ اولین گزارش‌های این باگ از سوی کاربران این کشورها به سوی اپل گسیل شده و این شرکت پس از یک بررسی؛ سریعا iOS 11.2 را به طور ناگهانی منتشر کرد.

پیش از این؛ به‌روزرسانی iOS 11.2 در حال نسخه بتا و توسعه قرار داشت و اپل درباره زمان عرضه رسمی آن اطلاع‌رسانی نکرده بود ولی ترس از فراگیر شدن باگ عجیب و غریب اخیر و رسیدن آن به کشورهای غربی در روز ۲ دسامبر باعث شد که سریعا این به‌روزرسانی را منتشر کند.

گزارش‌های بعدی نشان می‌دهد که کاربرانی گرفتار باگ «۲ دسامبر» با به‌روزرسانی به نسخه جدید iOS این مشکل را حل کردند. یک روش دیگر حل موقتی مشکل؛ رفتن به Settings > Notification و خاموش کردن قابلیت اعلان‌ها برای هر اپلیکیشن است.

iOS 11.2 با چندین ویژگی جدید و البته رفع باگ‌های اخیر عرضه شده است. برخی از ویژگی‌های آن پشتیبانی از Apple Pay Cash، شارژ بی‌سیم سریع‌تر برای آیفون‌های سری ۸ و X، تصاویر پس‌زمینه جدید و غیره هستند.

اپل از هنگام عرضه iOS 11 در حال انتشار نسخه‌های به‌روزرسانی است و در این مدت دو ماهه بارها باگ‌هایی غیرمنتظره و عجیب گزارش شده که این شرکت را مجبور به انتشار به‌روزرسانی جدیدی ساخته است.

بهروزرسانی,میتواند,دستگاههای,کاربران,...
نویسنده : ممد رسول بازدید : 1 تاريخ : دوشنبه 13 آذر 1396 ساعت: 7:53