هواوی از سیستم تشخیص چهره و ایموجی‌های متحرکی بسیار شبیه به آیفون X رونمایی کرد

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

چکیده : کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند هیچ گوشی اندرویدی تا سه سال آینده نمی‌تواند سیستم تشخیص چهره‌ای همانند... با عنوان : هواوی از سیستم تشخیص چهره و ایموجی‌های متحرکی بسیار شبیه به آیفون X رونمایی کرد بخوانید :

کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند هیچ گوشی اندرویدی تا سه سال آینده نمی‌تواند سیستم تشخیص چهره‌ای همانند آیفون X داشته باشد. اما به نظر می‌رسد این سه سال به زیر سه ماه کاهش یافت.

هواوی اولین شرکتی است که سیستم تشخیص چهره خود را معرفی می‌کند. هواوی روی گوشی میت ۱۰ خود خط و نشان زیادی برای اپل کشید و اعتقاد داشت هوش مصنوعی واقعی را میت ۱۰ نشان می‌دهد.

دیروز؛ هواوی طی مراسمی از گوشی «آنر وی ۱۰» (Honor V10) رونمایی کرد. اما اتفاق ویژه این مراسم نه مشخصات غافل‌گیرکننده این اسمارت‌فون؛ بلکه رونمایی از یک سیستم تشخیص چهره سه بعدی بود.

سیستمی ۱۰ برابر دقیق‌تر از اپل

این سیستم بسیار شبیه به Face ID اپل است و حتا از سنسورها و طراحی مشابه آیفون X سود می‌برد اما هواوی اعتقاد دارد که سیستم تشخیص چهره او قوی‌تر بوده و عملکرد بهتری نسبت به اپل دارد.

سیستم تشخیص چهره هواوی براساس شناسایی ۳۰۰ هزار نقطه مجزا روی صورت کاربر، می‌تواند در ۱۰ ثانیه مدلی سه بعدی از چهره کاربر را ترسیم و ثبت کند. سیستم Face ID تنها از ۳۰ هزار نقطه برای ترسیم چهره سه‌بعدی افراد استفاده می‌کرد. هواوی با استناد به این ۱۰ برابری نقاط ترسیم چهره می‌گوید این سیستم تشخیص چهره دقت بالاتری دارد.

هواوی می‌گوید این سیستم در ۰.۴ ثانیه چهره کاربر را شناسایی کرده و می‌تواند قفل گوشی موبایل را باز کند یا در سیستم‌های پرداخت و تراکنش موبایلی، هویت کاربر را تایید کند.

این سیستم همانند آیفون X از سنسور و دوربین TrueDepth و پروژکتورهای نوری استفاده می‌کند. به علاوه، یک سنسور مادون قرمز برای تشخیص موفق‌ و سریع چهره فرد دارد.

هواوی تنها به معرفی یک سیستم تشخیص چهره شبیه به Face ID اکتفا نکرده و از ایموجی‌های متحرکی شبیه به انیموجی آیفون X پرده‌برداری کرد. هواوی ایموجی‌های خاص خود را طراحی کرده است و می‌گوید دقت و توانایی بازسازی چهره افراد را بهتر از انیموجی‌های اپل دارند. ایموجی‌های متحرک هواوی می‌توانند حرکات زبان افراد را نیز پیاده‌سازی کنند.

هواوی سیستم تشخیص چهره سه بعدی و ایموجی‌های خود را روی گوشی «آنر وی ۱۰» قرار نداده و هیچ صحبتی هم درباره اولین گوشی مجهز به این سیستم نکرده است. برخی گمانه‌زنی‌ها می‌گویند که هواوی این سیستم را روی گوشی P11 خود عرضه می‌کند.

ایموجیهای,رونمایی,...
نویسنده : ممد رسول بازدید : 10 تاريخ : جمعه 10 آذر 1396 ساعت: 8:19